Перекласти сторінку

Новини

Підписатися на RSS

3-го жовтня 2018 року в офісі Інституту Східної Європи відбулось засідання Вченої Ради Інституту Східної Європи. На Вченій Раді головуючий, директор Інституту Східної Європи(ІСЄ), доктор історичних наук, професор, академік АНВШ України Віктор Ідзьо, як перший заступник Голови Вченої Ради з правом підписів усіх документів та атестатів ІСЄ, перед Вченою Радою Інституту Східної Європи, науковцями Кафедри українознавства, подякував за плідну працю у 2017-2018 роках секретарю Вченої Ради  Інституту Східної Європи доктору філологічних наук, професору З.В.Партиці і врахував ті обставини, що із-за наукової та освітньої завантаженості він не зможе  з 2019 року виконувати ще й обов’язки секретаря Вченої Ради ІСЄ, звільнив його від виконання цих обов’язків.Читати повний текст

Науково-організаційне засідання вчених Інституту Східної Європи, редакційної ради наукового журналу «Українознавець» з нагоди відкриття в Інституті Східної Європи Відділу «Прикладна лінгвістика».

 26 квітня 2018 року на засіданні колективу Інституту Східної Європи(ІСЄ) виступив директор Інституту Східної Європи, доктор історичних наук, професор, академік АНВШ України Віктор Ідзьо, який наголосив, що ось уже скоро 15 років на Кафедрі Українознавства та в редколегії наукового журналу «Українознавець» активно працює вчена, мовознавець, кандидат філологічних наук, доцент - Галина Петрівна Пасічник. Зокрема, він зазначив:

"Внаслідок нової реєстрації Інституту Східної Європи в органах юстиції України, де в основі науково-освітньої діяльності домінують Відділи, вчена-мовознавець, кандидат філологічних наук, доцент Галина Петрівна Пасічник виступила з пропозицією утворити в ІСЄ відділ «Прикладної лінгвістики», який вона вже на професорській посаді, готова очолити. Її пропозицію узгоджено з нашими вченими, передусім Головою Вченої Ради академіком П.П. Кононенком, а на козацькій конференції з Вченим секретарем З.В. Партико, від яких я не отримав  заперечень.

За таких обставин, за рішення Вченої Ради Інституту Східної Європи, вітаю вчену-мовознавця, кандидата філологічних наук, доцента, члена редколегії наукового журналу «Українознавець» Г.П. Пасічник з утворенням Відділу «Прикладна лінгвістика» та її подальшу працю, як завідувачки Відділу на посаді професора."

На завершення засідання колективу Інституту Східної Європи, редакційна рада та редколегія «Українознавця» обговорили вихід ХІХ числа наукового журналу «Українознавець» у 2019 році, який включатиме наукові праці та рецензії 2 міжнародних наукових конференцій з проблем дослідження українського козацтва за 2017-2018 роки.


14 січня 2018 року, з нагоди Свята Старого - Нового року та Василія Великого, Кафедрою Українознавства Інституту Східної Європи організовано урочисте вшанування вченого-козакознавця, завідувача Відділення Кафедри Українознавства «Козацька Санскритологія» Інституту Східної Європи, визначного Санскритолога України, Європи та Світу, професора Кафедри Українознавства Інституту Східної Європи - Василя Кобилюха.

У вшануванні визначного Санскритолога України, Європи та Світу, професора Кафедри Українознавства Інституту Східної Європи Василя Кобилюха взяли участь: директор Інституту Східної Європи, завідувач Кафедрою Українознавства, доктор історичних наук, професор, віце-президент Академії Наук ”Трипільська Цивілізація”, академік Академії Наук Вищої Школи України, академік Міжнародної Академії Євразії, лауреат премії імені академіка І.П. Крип’якевича, лауреат Міжнародної премії ім. Данила Галицького, генерал козацтва -  Віктор Ідзьо, завідувач Відділу «Дослідження історії козацтва», заступник директора Інституту Східної Європи, доктор філософії, професор Кафедри Українознавства Інституту Східної Європи, генерал козацтва - Тарас Каляндрук, та інші вчені. Читати далі